Stöd vårt arbete!

I mer än 50 år har Riksförbundet för Social och Mental Hälsa motarbetat fördomar och stöttat våra medlemmar till ett värdigt liv.

När du blir medlem hjälper du oss att ta en större plats i debatten och vår chans att påverka blir därmed också större. Ditt medlemskap hjälper oss att hjälpa! Ju fler vi är, desto mer kan vi åstadkomma!

Kontakta oss på förbundskansliet

Du kan alltid kontakta oss på RSMH:s förbundskansli om du har frågor om vår verksamhet eller annat som rör organisationen. Här nedan hittar du direktnummer till alla anställda. Notera att många av våra medarbetare arbetar deltid och därför inte alltid är tillgängliga på telefon mellan kl 9-17. Därför anges även e-post nedan.

Riksförbundet för Social och Mental Hälsa


Telefonnummer till växeln: 08-120 080 40
Växeln håller öppet måndag-fredag,
kl. 10-11:30 och kl. 12:30-14:00.

 

Anställda på kansliet

Marja Beckman
Kommunikatör Sociala Medier
Telefon:
08-120 080 50
Mejl: marja.beckman@rsmh.se

Annika Bostedt 
Föreningsombudsman
Telefon: 08-120 080 52
Mejl: annika.bostedt@rsmh.se

Östen Hannmyhr 
Handläggare Intressepolitik
Telefon: 08-120 080 44
Mejl: osten.hannmyhr@rsmh.se

Beatrice Ikonen
RSMH Utbildning, ansvarig för uppdragsutbildningar och brukarstyrd brukarrevision
Mejl: beatrice.ikonen@rsmh.se

Anna Morin
Chefredaktör tidningen Revansch
Mejl: anna.morin@rsmh.se  

Åke Nilsson
t f Kanslichef, Ekonomiansvarig
Telefon: 08-120 080 49
Mejl: ake.nilsson@rsmh.se

Madeleine Nordwall
Löne- och Ekonomiassistent
Telefon: 08-120 080 46
Mejl: madeleine.nordwall@rsmh.se

Marianne Uddenberg
Växel & Administration 
Telefon: 08-120 080 40
Mejl: marianne.uddenberg@rsmh.se

Malin Wigg
Verksamhetsutvecklare unga 
Telefon: 08-120 080 51
Mejl: malin.wigg@rsmh.se

Emil Åkerö
Projektledare, Anhörigprojektet
Telefon: 08-120 080 55
Mejl: emil.akero@rsmh.se

Kontakta oss

Skicka ett meddelande till kansliet. Du kan även bifoga en fil nedan.
  • Max filstorlek: 50 MB.