Stöd vårt arbete!

I mer än 50 år har Riksförbundet för Social och Mental Hälsa motarbetat fördomar och stöttat våra medlemmar till ett värdigt liv.

När du blir medlem eller ger en gåva till oss hjälper du oss att ta en större plats i debatten och vår chans att påverka blir därmed också större. Din gåva hjälper oss att hjälpa! Ju fler vi är, desto mer kan vi åstadkomma!

Kontakta oss på förbundskansliet

Du kan alltid kontakta oss på RSMH:s förbundskansli om du har frågor om vår verksamhet eller annat som rör organisationen. Här arbetar vi som har till uppgift att genomföra det som Förbundsstyrelsen bestämt.

Vill du komma i kontakt med oss? Nedan hittar du telefonnummer till växeln och direktnummer till alla anställda.

 

Riksförbundet för Social och Mental Hälsa
Instrumentvägen 10
126 53 Hägersten

 

Telefonnummer till växeln: 08-120 080 40

Växeln är öppen:
Måndag-Fredag 9.00-15.00
Lunchstängt 11.30-12.30

 

Anställda på kansliet

 

Lena Andersson
Administratör
Telefon: 08-120 080 42
Mejl: lena.andersson@rsmh.se

Annika Bostedt
Projektledare för SECiSo
Telefon: 08-120 080 52
Mejl: annika.bostedt@rsmh.se

Malin Bostedt
Vik. projektledare SECiSo 2.0
Telefon 08-120 080 51
Mejl: malin.bostedt@rsmh.se

Kristina Båth Sågänger
Kanslichef
Telefon: 08-120 080 41
Mejl: kristina.bath@rsmh.se

Isabella Canow
Organisationsutvecklare och kommunikatör
Telefon: 08-120 080 62
Mejl: isabella.canow@rsmh.se

Diana Chafik
Projekt Gemenskap ger kamratstöd
Telefon: 08-120 080 43
Mejl: diana.chafik@rsmh.se

Darko Culibrk
Projektledare för Gemenskap ger kamratstöd
Telefon: 08-120 080 57
Mejl: darko.culibrk@rsmh.se

Elin Engström
Intressepolitisk sekreterare
Telefon: 070-420 82 50
Mejl: elin.engstrom@rsmh.se

Anna Langseth
Chefredaktör för Revansch och intressepolitisk sekreterare
Telefon: 08-120 080 44
Mejl: anna.langseth@rsmh.se

Maria Linde
Kommunikatör och hemsidesansvarig SECiSo 2.0
Mejl: maria.linde@rsmh.se

Åke Nilsson
Förbundskassör och intressepolitisk sekreterare
Telefon: 08-120 080 49
Mejl: ake.nilsson@rsmh.se

Madeleine Nordwall
Löne- och ekonomiassistent
Telefon: 08-120 080 46
Mejl: madeleine.nordwall@rsmh.se

Claes Rundqvist
Administratör och beställningar
Telefon: 08-120 080 45
Mejl: claes.rundqvist@rsmh.se

Jouanita Törnström
Utbildningsadministratör RSMH
Instruktör i Första Hjälpen till Psykisk Hälsa
Mejl: jouanita.tornstrom@rsmh.se

Marianne Uddenberg
Administratör, ansvarig för medlemsregistret
Telefon: 08-120 080 47
Mejl: marianne.uddenberg@rsmh.se

 

Kontakta oss

Skicka ett meddelande till kansliet. Du kan även bifoga en fil nedan.