Kontakta oss på förbundskansliet

Du kan alltid kontakta oss på RSMH:s förbundskansli om du har frågor om vår verksamhet eller annat som rör organisationen. Här nedan hittar du direktnummer till alla anställda.

Riksförbundet för Social och Mental Hälsa

Telefonnummer till växeln: 08-120 080 40

 

 

Anställda på kansliet

Lena Andersson
Administratör/medlemsfrågor (deltid 70%)
Telefon: 08-120 080 42
Mejl: lena.andersson@rsmh.se

Annika Bostedt
Projektledare för SECiSo, projekt om supported education
Telefon: 08-120 080 52
Mejl: annika.bostedt@rsmh.se

Kristina Båth Sågänger
Kanslichef
Telefon: 08-120 080 41
Mejl: kristina.bath@rsmh.se

Isabella Canow
Organisationsutvecklare, projektmedarbetare Diplomerat digital och internkommunikatör
Telefon: 08-120 080 62
Mejl: isabella.canow@rsmh.se

Elin Engström
Vik. chefredktör Revansch (deltid 50%) 
Telefon: 070-420 82 50
Mejl: elin.engstrom@rsmh.se

Beatrice Ikonen
Projektledare Arbete trots psykisk ohälsa
Mejl: beatrice.ikonen@rsmh.se

Erik Järvelä
Kommunikatör Arbete trots psykisk ohälsa
Mejl: erik.jarvela@rsmh.se

Brita Modig 
Ansvarig för RSMH Utbildning (deltid)
Mejl: brita.modig@rsmh.se

Åke Nilsson
Förbundskassör 
Telefon: 08-120 080 49
Mejl: ake.nilsson@rsmh.se

Madeleine Nordwall
Löne- och ekonomiassistent
Telefon: 08-120 080 46
Mejl: madeleine.nordwall@rsmh.se

Sara Rooth
Vik. kommunikatör (deltid 25%)
Mejl: sara.rooth@rsmh.se

Claes Rundqvist
Administratör och beställningar
Telefon: 08-120 080 45
Mejl: claes.rundqvist@rsmh.se

Hanna Schubert
Kommunikatör i projektet Arbete trots psykisk ohälsa och verksamhetsutvecklare (deltid 75%)
Telefon: 08-120 080 54
Mejl: hanna.schubert@rsmh.se

Malin Wigg
Projektmedarbetare SECiSo 2.0 och ansvarig för RSMH:s ungdomssatsning
Telefon: 08-120 080 51
Mejl: malin.wigg@rsmh.se

Emil Åkerö
Projektledare, anhörigprojektet
Telefon: 070-420 82 55 
Mejl: emil.akero@rsmh.se

 

Kontakta oss

Skicka ett meddelande till kansliet. Du kan även bifoga en fil nedan.